Aktualności

Odezwa do Lekarzy Weterynarii w związku z projektem Ustawy dotyczącym Etatyzacji Nadzoru Weterynaryjnego

ODEZAWA DO LEKARZY WETERYNARII.

 

Serdecznie zapraszamywszystkich Lekarzy Weterynarii z przedstawicielami Samorządów Weterynaryjnych i innych Pozarządowych Organizacji Weterynaryjnych  na spotkanie ,które organizujemy w związku z ogłoszonym projektem ustawy o etatyzacji ULW  i zmianie niektórych ustaw w celu wzmocnienia nadzoru nad ubojem zwierząt rzeźnych, oraz bezpieczeństwem produktów pochodzenia zwierzęcego.

Spotkanie odbędzie się w dniu 24.11.2019 o godz. 12.00 w Bionanopark Łódź ul. Dubois 114/116.

Projekt ustawy zaproponowany przez rząd jest bardzo ładnie zatytułowany, a tak naprawdę zamiast poprawiać nadzór nad zakładami sektora spożywczego spowoduje marginalizację nadzoru weterynaryjnego i utratę pracy dla części z nas. Sposób zatrudnienia ULW zaproponowany w projekcie doprowadzi do powstania kolejnych podziałów w naszym środowisku. Proponowane przez ustawodawcę zmiany, dotyczą dzisiaj tylko części lekarzy wykonujących czynność urzędowe  tj. lekarzy wykonujących nadzór nad ubojem zwierząt rzeźnych, produkcją produktów pochodzenia zwierzęcego, pobierających próby do badań i wykonujących inne czynności związane ze zdrowiem zwierząt rzeźnych, w tym pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. Dziś jest to próba wprowadzenia rozłamu w środowisku weterynaryjnym, jutro ustawodawca sięgnie po was Koleżanki i Koledzy, doprowadzając do całkowitej marginalizacji naszego zawodu.

 To ostatni dzwonek żeby coś z tym zrobić, zawalczyć o siebie!!! Dlatego tak ważne jest jak najliczniejsze nasze przybycie. Nie pozostawajcie bierni jeśli nie zgadzacie się z projektowanymi zmianami

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt.

 

Tomasz Pęcherzewski 886-230-693; zuziatomek@interia.pl

Małgorzata Jankowska 669-328-470; goya80@tlen.pl

Katarzyna Łosicka-Piątek 793-011-788; siril@wp.pl

Aleksandra Szlawska 606-733-201; ola.szlawska@gmail.com

Agata Martyniuk 513-738-582; agatamartyniuk@wp.pl

 

 

wstecz