15.11.2023 r. Pierwsze posiedzenie Rady KPILW w nowej siedzibie

PIERWSZE POSIEDZENIE RADY KASZUBSKO-POMORSKIEJ IZBY

LEKARSKO-WETERYNARYJNEJ W NOWEJ SIEDZIBIE PRZY

ULICY WAJDELOTY 5 W GDANSKU-WRZESZCZU 15.11.2023 R.

15 listopada 2023 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Kaszubsko-Pomorskiej Izby Lekarsko - Weterynaryjnej w nowej siedzibie Izby przy ulicy Wajdeloty 5 w Gdańsku -Wrzeszczu. Zaproszony został Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej kol. Mirosław Przeworski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej kol. Edward Kowalke, Przewodniczący Okręgowego Sądu Lekarsko - Weterynaryjnego kol. Piotr Zdralewicz.  Na początku obrad wznieśliśmy toast bezalkoholowym szampanem za pomyślne zakończenie prac z życzeniami, aby nowa siedziba dobrze służyła wszystkim członkom naszej Pomorskiej Korporacji Zawodowej. Nasz nowy lokal mieści się na parterze w ponad stuletniej kamienicy w zabytkowej dzielnicy Gdańska. Pomieszczenia nowej Izby zostały poddane generalnej przebudowie i rewitalizacji. Przy przyjętym projekcie działań starano się zachować jak najwięcej elementów starej zabudowy, aby nie utracić ducha historycznej przeszłości. Na czele komisji remontowej stała kol. Agnieszka Świątalska, która wraz z towarzyszącym osobami w sposób bardzo zaangażowany doprowadziła do sukcesu i zakończenia przebudowy. W krótkiej prezentacji ze slajdami przedstawionej zebranym mogliśmy zapoznać się z historią budynku, jego powstania, a także całą naszą przebudową i nowa adaptacją.  Zyskaliśmy bardzo ładną i przestronną salę obrad Rady. W przygotowaniu są pomieszczenia przeznaczone do prac Rzeczników Odpowiedzialności Zawodowej i Sędziów Sądu Lekarsko - Weterynaryjnego. Zewnętrzna nowa elewacja budynku została już w połowie ukończona, a dalsze prace będą sukcesywnie prowadzone. Tablica informacyjna z logo naszej Izby zawiśnie w najbliższych dniach przy wejściu do naszego biura. Cytując klasyka o plusach dodatnich i plusach ujemnych należy wspomnieć, że siedziba mieści się w historycznej dzielnicy miasta i obowiązują tam rygorystyczne ograniczenia dotyczące parkowania i postoju samochodów, co koleżanki i koledzy lekarze weterynarii muszą brać pod uwagę udając się do naszej nowej siedziby.

Kaszubsko - Pomorska Izba Lekarsko - Weterynaryjna w Gdańsku ma powód do dumy i jesteśmy gotowi przyjmować w swoich progach gości z całego świata.                                         Lek. wet. Marek Kamionowski

Pamiątkowe zdjęcia dostępne w Galerii Zdjęć